YBMB מברכת אתכם על התעניינותכם בעולם הקידום האורגני, מהו למעשה קידום אתרים אורגני? כיום, אני כבר מאמין כי "כולם" כבר מכירים וכאשר אני אומר מכירים אני מתכוון שאין אחד/אחת היום אשר יש לו/לה גישה לאינטרנט ואיננו מכיר את גוגל. בשלב הראשוני של ההיכרות אני מתכוון לשימוש בגוגל - חיפוש אחר מוצר כזה או אחר, שירות לכל מטרה אשר לא תהיה והכל דרך עולם החיפוש של גוגל.

אז מה בפועל קורה כאשר אנו מחפשים בגוגל?

כאשר אנו מבצעים חיפוש במנוע החיפוש וזה לא משנה באיזה מנוע, בין אם מדובר בגוגל, בוואלה, בבינג, MSN, YAHOO ועוד, דבר אחד אשר משותף לכל החיפושים, מנוע החיפוש בפועל מציג לכם רשימת אתרים, דפי נחיתה, תמונות, סירטוני ווידאו אשר תואמים את נושא החיפוש בו התעניינתם. אז אלו העובדות אותן אנו רואים / מקבלים לאחר חיפוש בגוגל. בפועל מה שרובינו לא חושבים עליו, זה איך בדיוק מנוע החיפוש ובוא ניקח את גוגל לדוגמה - בכל זאת זהו מנוע החיפוש הגדול ביותר, החשוב ביותר ברחבי העולם ובישראל בפרט, למעלה מ-90% מהגולשים משתמשים בו. לדוברי האנגלית שביניכם מוצג לכם סרטון קצר אשר מסביר בקצרה את החשיבות שמאחורי חיפוש נוח וקל באתרי המכירות, כן ככל שיהיה קל יותר לגולש לחפש ולמצוא את מבוקשו, כך תגדל התעניינותו ובכלל זה התעניינותם של גולשים / לקוחות פוטנציאלים אשר יימצאו את אתרכם עונה על צורכיהם. בנוסף הסירטון מציג לכם בקצרה את אפשרות הניתוח של הכניסות לאתרכם דרך הכלי היעיל של גוגל הנקרא - גוגל אנאליטיקס "Google Analytics".

לאלו אשר צפו בסרט, עם דגש לאלו מכם אשר בעלי חנויות וירטואליות, ובעלי אתרים באם הנכם מספקים / מוכרים שירות דרך אתרכם, אני מקווה שקיבלתם את עיקרי הדברים העומדים מאחורי חשיבות בניית מנוע החיפוש באתרכם והפיכתו של אתרכם לאתר נגיש ונוח לשימוש עבור הגולשים באתר. בנוסף על החשיבות והאפשרויות החינמיות של כל אחד מאיתנו לנתח את הכניסות לאתר ובכך למצוא את הנקודות בהם ניתן לשפר / לתקן / להוסיף באתר והכל מתוך מטרה למקסם את כמות הרוכשים באתר - הרי זו השאיפה הכי חשובה לכל בית עסק!.

אז איך בפועל מנוע החיפוש מוצא את מבוקשינו הגולשים?, אילו פרמטרים עומדים מאחורי הבחירה של גוגל ושאר מנועי החיפוש באתר הספציפי או במילים אחרות בתוצאה בפועל אשר מוצגת לנו הגולשים בזמן אמת לאחר שערכנו את החיפוש בבגוגל למשל? אז הנה כמה עובדות על צורת החיפוש של מנוע החיפוש של גוגל ותוכלו לראות סרטון קצר ומידע מפורט נוסף בעמוד המסכם עבורכם את אודות האופטימיזציה למנועי חיפוש באתרכם - הדובר בסרטון הינו "מט קץ" העומד בראש הדוברים של גוגל. מט קץ מנסה בקצרה להסביר את ההסיטוריה של מנוע החיפוש של גוגל, העדכונים מבחינת השיפורים במהירות ה"זחל" אשר סורק את האתרים והוא מסביר על הבסיס העמוד מאחורי הצגת התוצאות בפועל.

כדוגמה ניקח את צמד המילים "התוצאה בפועל", בגדול הזחל מחפש אחר האתרים אשר מוזכרים בהם מילים אלו / בנוסף הוא מסתכל על אתרים אשר מוצג בהם מילה אחת מתוך הצמד וגם בהרבה מקרים על אתרים אשר מדברים על אותו נושא בפועל. כמובן שאין זה מספיק שהזכרנו עוד או פעם אחת את צמד המילים, אלא חשוב שבתוצאה אשר גוגל בוחר יהיו עוד ערכים מוספים אשר יגדילו את אינטרס הגולשים באתר זה או אחר. כדאי לצפות בסרטון המוזכר בפסקה זו בכדי לראות בעיניים דוגמה נוספת לחיפוש אחר צמד מילים ובכך ניתן להבין את העומד מאחורי החיפוש יותר טוב.

מה הכי השפיע על מנועי החיפוש בעבר?

מי לא רוצה להופיע במקום הראשון בגוגל כדי שיימצאו אותו לקוחות פוטנציאליים כמה שיותר?. איזה עסק לא היה מעוניין ליהיות המומחה הבלעדי לקידום אתרים, בעבר כל שהיה צריך לעשות הוא לוודא שיש מספיק קישורים המפנים לאתרכם. נשמע כמובן פשוט למדי, זה כמובן דרש עבודה, אך ביחס להיום זו הייתה עבודה הרבה יותר פשוטה, קישורים היה ניתן לקנות ומנוע החיפוש היה מאד סלחן ביחס להיום. בנוסף תכנים שתמיד היו ותמיד יהיו כה חשובים כחלק מהשפעתם מבחינה אורגנית על תוצאות החיפוש ועל הרלוונטיות בפועל של אתר כזה או אחר אשר עונה למנוע החיפוש על דרישותיו של המנוע מבחינת הפרמטרים לבחירה באתר זה כאתר המוצג במקום הראשון למי שיחפש ביטוי זה. כמובן שבעבר כל אחד יכל פשוט לשבת או לקנות תוכן רב ולא היה כל כך משנה באם התוכן איכותי, מקורי, מדוייק או בכלל רלוונטי לגולש עצמו, כלומר באם הופיע הביטוי הרצוי לחיפוש והיו הרבה קישורים שגם כן מפנים לאתר מהביטוי הרלוונטי, הרי שזה נתן תשתית חזקה מאד להתמקם בגוגל בתוצאות החיפוש האורגני.

אמרנו קישורים ואמרנו תכנים, מה שהכי בולט בשינויים שנעשו באלגורטמים של גוגל בשנים האחרונות הוא החיפוש לספאם. אמרנו בעבר שבעלי עסקים רק כתבו תוכן לשם מענה למנוע החיפוש, לא היה להם כלל אכפת באם זה מעניין את הגולש, או באם באמת ישנו בתוכן מידע מקצועי כזה או אחר לנושא המחופש, במילים אחרות תוכן סאפמי וגם הקישורים היו ברובם קישורים פיקטיביים, קישורים אשר נבנו באופן שיטתי וכלל לא טבעי על פי הדרישה הטבעית של מנוע החיפוש. אז בעבר אמרנו זה עבד, אך כיום זה כבר ממש לא עובד. זה לא אומר שאין עדיין תוצאות לאתרים ספאמרים, אלא שברגע שגוגל תפס בחכתו הוא מעניש את האתר בכך שיותר אף אחד לא יוכל למצוא אותו בעת חיפוש בגוגל.

ההשפעה הייתה על האתרים הענקיים וכמובן גם לקטנים

כן, פתאום קמים בוקר אחד ולא ניתן למצוא את האתר בחיפוש בגוגל, הסיבות רבות ומגוונות, אך המשותף לכולן הינו שינוי התפיסה של גוגל.

השינויים בין קידום אורגני ופרסום ממומן

דיברנו מעט אודות הקידום האורגני, מה השפיע בעבר ונפרט את ההבדלים בתוצאות החיפוש מקידום אתרים בגוגל - תוצאות אלו מחולקות לשתי קטגוריות: הראשונה הינה קידום אתרים אורגני והשנייה הינה קידום ממומן PPC (הכנו לכם תמונה הממחישה את ההבדלים בעין, ראו):

1. כאשר נבצע חיפוש בגוגל התוצאה הראשונה שאנו נבחין בה היא למעשה ייצוג לפרסום הממומן. זה מופיע למעלה בצד הימני של המסך בעברית ובצד השמאלי של המסך באנגלית. (20% מהגולשים יגיעו לאתרכם מהפרסום הממומן)

תוצאות פרסום ממומן PPC

2. האפשרות השנייה המוצגת לנו מוצגת לנו על ידי 10 התוצאות המופיעות באמצע המסך, ברוב המקרים הרשימה האורגנית מופיע מתחת לפרסום הממומן. (80% מן הגולשים ייכנסו לאתרים המופיעים בתוצאות האורגניות).

תוצאות קידום אורגני

אז מהו קידום אתרים אורגני?

קידום אורגני מאפיין את התוצאה הטבעית אשר יציג מנוע החיפוש בפני הגולשים, כאשר אנו אומרנים טבעי הכוונה לתוכן מקצועי, למקוריות ויצירת עניין של האתר בפני מנועי החיפוש, אך עם ערך מוסף ויצירת עניין בעיקר בפני הגולשים המבקרים בו. הביטוי לקידום האורגני מסמל לנו את הכוונה ל"חינם", לא עולה כסף בכדי ליהיות שם.

התקשרו עכשיו ל-050-778-6870 בכל שאלה, בקשה, ייעוץ או שירות קידום לעסק שלכם.